Dešimt didžiausių automobilio pirkimo klaidų

Daugybė žmonių nusiperka naują automobilį ir netrukus gailisi dėl jo įsigijimo. Jei nesiimsite daug atsargumo priemonių, tapsite automobilio pirkimo auka, o ne protingu pirkėju. Taigi, pateikiame dešimt didžiausių klaidų, kurias pirkėjai daro pirkdami naują automobilį. Šios klaidos išvardytos ne pagal svarbą… tačiau nepraleiskite kiekvienoje klaidoje esančios žinutės.

1. Impulsyvus pirkimas

Impulsas yra emocija. Blogiausia priežastis pirkti automobilį yra emocija. Automobilių pardavėjai yra išmokyti, kad per pirmąjį apsilankymą jie turi pasistengti padaryti viską, kad parduotų jums automobilį. Statistiškai jie žino, kad jei to nepadarys, antros galimybės negaus. Jei atvažiavote į pardavėjo aikštelę tik „apžiūrėti kelių padangų”, bet neprisiekėte sau, kad per šį vizitą nepirksite, esate pasmerktas. Nesakykite tokių dalykų kaip „man patinka šis automobilis” arba „aš turiu turėti šį automobilį”. Neįtraukite savo emocijų į šį pirkimo sprendimą. Jei per daug kalbėsite, automobilio pardavėjas tai supras kaip pirkimo signalus. O pardavėjai daug geriau moka įkalbėti jus savo pirkimo signalais nei jūs jiems pasipriešinti.

Tonos žmonių impulsyviai perka automobilius. Jei perkate impulsyviai, negalite atlikti tyrimų ir protingai apsipirkti.

2. Tyrimų trūkumas

Eina koja kojon su impulsyviu pirkimu. Turite eiti į internetą ir atlikti tyrimus apie automobilius, įskaitant:

a. saugą
b. atšaukiamus automobilius
c. perpardavimo vertę
d. techninę priežiūrą ir remontą
e. norimos markės ir modelio automobilių kainų diapazoną

Atlikę tyrimus gausite informacijos, kurios reikia, kad galėtumėte priimti pagrįstą sprendimą.

3. Nerealiai vertinate savo automobilio poreikius

Daugelis automobilių pirkėjų smarkiai pervertina savo poreikius. Užuot pirkę automobilį, atspindintį jų realią vairavimo patirtį, jie perka automobilį, kuris tenkina jų ateities planus arba įsivaizduojamus ateities poreikius. Pavyzdžiui, pirkėjas, kuris planuoja turėti valtį ir priekabą, gali pirkti visureigį arba sunkų pikapą. Tačiau valtis jam dar nepriklauso. Apskritai geriausia pirkti transporto priemonę, atitinkančią dabartinius poreikius, o ne ateities norus.

4. Neapskaičiuojama tikroji hibridinės transporto priemonės kaina

Hibridinių transporto priemonių, tokių kaip „Prius”, kainos yra gerokai didesnės už įprasto benzininio ar dyzelinio automobilio kainą. Iš hibridinės transporto priemonės kainos atėmę įprastos transporto priemonės kainą, pamatysite, kokią priemoką mokate už hibridinę transporto priemonę. Dabar, ar sutaupyti degalai atsipirks per tiek mėnesių, kiek turėsite transporto priemonę? Vargu ar kada nors! Dažniausiai už hibridinę transporto priemonę iš viso mokėsite daugiau. Dujinės ir dyzelinės transporto priemonės tampa vis efektyvesnės. Prisiminkite, kad daugiau nei 50 % transporto priemonių visoje Europoje turi dyzelinius variklius, ir taip yra jau 50 metų. Turi būti priežastis, ar ne?

5. Automobilio draudimo neįsigijimas prieš įsigyjant automobilį

Čia yra didelis „ne”. Kiek kartų skambinote draudimo agentui ir gavote pasiūlymą dėl automobilio, kurį NORITE pirkti? Jei keičiate vidutinį automobilį į kitokio tipo automobilį… pavyzdžiui, iš „Toyota Altima” į „Corvette”… dėl padidėjusių draudimo įmokų naujo automobilio pirkimas gali tapti neįperkamas. Deja, dauguma žmonių tai sužino jau nusipirkę naują blizgantį automobilį. Tačiau vien tik persėdus iš senesnio automobilio į naują gali smarkiai padidėti draudimo išlaidos. Ką daryti, jei jūsų senasis automobilis neturėjo draudimo nuo susidūrimo, o naujasis – turės? Tai gali reikšti šimtus dolerių papildomų įmokų.

6. Derybų dėl naujo automobilio pirkimo metu kalbėkite apie keitimą

Neįtraukite senojo automobilio mainų į naujo automobilio pirkimo-pardavimo sandorį. Automobilio pardavėjui pernelyg lengva sudaryti tokį sandorį, kad atrodytų, jog už pakeistą automobilį gaunate daug daugiau. Sudarykite savo automobilio sandorį atskirai nuo bet kokio svarstymo dėl mainų. Tada gaukite pasiūlymą dėl keitimo ir išskaičiuokite jį iš bendros sumos. Taip pat rimtai apsvarstykite galimybę parduoti seną automobilį patys. Už seną automobilį gausite daug daugiau pinigų.

 

Senas automobilis gali būti patrauklus pasirinkimas tam, kas ieško pigesnio transporto sprendimo arba nori susigrąžinti seną automobilį ar restauruoti jį. Tačiau, prieš renkantis seną automobilį, reikia atkreipti dėmesį į kai kuriuos dalykus:

  1. Būklė: Seno automobilio būklė gali būti įvairi nuo geros iki labai prastos. Būtina atidžiai patikrinti automobilio būklę, ypač dėl korozijos, rėmo ir variklio būklės, vairo ir stabdymo sistemos, elektronikos, šviesų ir kitų dalių būklės.

Parašykite komentarą